چگونه ذهنی باز و ثروتمند داشته باشیم؟

خلاصه

اساساً ۲ راه برای ثروتمند شدن وجود دارد : ۱. غارت ۲. تجارت

راه اول خوشبختانه به دلیل مدنیت و وجود قانون کمتر استفاده می شود و البته شیوه انسان های شریف هم نیست ، اما راه دوم، مسیری است که احتیاج به تفکر و عمل دارد چرا که اگر بدون داشتن ایده و استراتژی وارد مسیر ثروت بشوید نهایتاً به درآمد می رسید نه ثروت .

بنابراین اگر خواهان ثروت هستید باید اهل اندیشه هم باشید و صد البته که یک ذهن بسته نمی تواند اندیشه ورز باشد. پس لاجرم برای رسیدن به ثروت شما نیازمند یک ذهن باز اندیشه ورز هستید.

اما چطور و چگونه؟!


چگونه یک ذهن باز و ثروتمند داشته باشیم؟

انسان برای زیست بر روی زمین احتیاج به موفقیت دارد. چراکه با شکست و تلخ کامی زندگی معنای خود را از دست داده و شخص بدل به یک ماشین انسان نمای  متحرک می شود.

از این بدتر آنکه شخص مذکور بمرور زمان شکست را یک امر قطعی و حتمی  تلقی کرده و با هر گونه موفقیتی هر چند اندک در خود و دیگران به مبارزه بپامی خیزد!

در واقع شکست او را به یک سرباز اهریمنی در کارزار زندگی بدل می کند، تا جایی که هیچ کس از دست و زبان این شخص سر راحت به بالین نمی گذارد، حتی نزدیکان او…

  • اما چگونه او در این مسیر قرار می گیرد؟  پاسخ: با اعتیاد به ناکامی و شکست 
  • و با توجیهی با دیگران می جنگد؟   پاسخ : او گمان می کند دیگران سهم او را برداشته اند.
  • و سوال آخر اینکه: چگونه او می تواند از این مسیر برگردد و در جهت اصلاح خود تغییر کند؟ 

پاسخ این سوال ما را به خواندن این مقاله فرامی خواند. این نوشته سعی دارد به شما آموزش دهد که چطور یک ذهن می تواند به تنظیمات کارخانه برگردد، و خسارت هایی که در این مسیر ببار آورده را جبران نماید.

این مهم با انجام عملی به نام پاکسازی ذهنی امکان پذیر است که ما در ادامه به شرح آن می پردازیم.


چگونه پاکسازی ذهنی انجام دهیم؟

فرض کنید می خواهید منزل خود را جاروبرقی بکشید. بصورت پیش فرض شما می دانید که باید داخل حریم خانه ی خود را تمیز کنید و مسلماً جاروبرقی را به خانه همسایه نمی برید!

پس اولین فرض در تمیز کاری تعیین حریم شخصی است.

در پاکسازی ذهنی نیز میبایست ذهن خود را پاکسازی کنید نه اعمال دیگران را.

یا بقول معروف ما فقط جاده ی خود را تمیز می کنیم*

دومین مسئله چیزهایی است که تحت عنوان زباله باید برداشته شوند. در اینجا شما مسلماً فرق بین یک کاغذ باطله و یک اثر هنری را می دانید و تشخیص اینکه کدام یک زباله است و باید برداشته شود امری بدیهی بنظر می رسد. اما در مورد امور ذهنی کار کمی پیچیده است.

ما در پاکسازی ذهنی روی ۳ مولفه ی : مشکلات جنسی، ترس، خشم و یا غرور کار می کنیم. اما تشخیص سره از ناسره کار بسیار دشواری است.

بطور مثال میبایست فرق بین مشکلات جنسی و مسائل جنسی را بدانیم و بر همین قیاس فرق بین رعایت و ترس و همینطور حَمیت و غرور.

و اینکه بدانیم کدام یک را باید پاکسازی کنیم ، چراکه اشتباه و خطا در این مرحله تقریباً جبران ناپذیراست.

و سومین مسئله در نظافت منزل، تغییر است. معمولاً در این مرحله تغییراتی هرچند کوچک به وسایل منزل، خانه را از حالت یکنواختی و خالی شدن بعد از نظافت در می آورد.

در پاکسازی ذهنی نیز ماجرا از همین قرار است یعنی ما باید جای خالی مشکلات جنسی را که به تازگی آن را برداشته ایم و همینطور موارد دیگر، با رفتارهای درست پُر کنیم.که به این قسمت از پاکسازی جبران می گوییم.

ما باید گذشته خود را جبران کنیم و آسیب هایی که به دیگران وارد کردیم را جبران نماییم. البته باید توجه داشت که جبران نیز شرایطی دارد.

بطور مثال: نباید ما را در یک رابطه ناسالم قدیمی وارد کند و یا آسیب های بیشتری را رقم بزند. باید مراقب بود که برای رفع سردرد بجای قرص از چکش استفاده نکنیم!


کلام آخر

انسان برای زیست مسالمت آمیز احتیاج به ذهن باز دارد. مطالعات نشان می دهد تجمیع ثروت رابطه مستقیم با ذهن باز و البته صلح جو دارد.

اگر در مورد باز بودن دریچه ذهنتان تردید دارید، پس شما قطعاً نیاز به یک دوره پاکسازی ذهنی و روانی دارید. تا این تردید برطرف گردد.

خوشبختانه دوره الگوریتم ذهن با ۸ ساعت آموزش گام به گام و تمرین های مستمر و دقیق روزانه این مهم را یعنی: پاکسازی ذهنی را برایتان انجام می دهد.

فقط کافیست به وبسایت انجمن ثروت ایران بروید و این دوره را تهیه کنید. پشتیبانان ما مشتاقانه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

نویسنده: علی الف

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *