فقر چیست؟ و چگونه از بین می رود؟

فهرست:

  • فقر چیست؟
  • چگونه آن را در خود شناسایی کنیم؟ 
  • چطور از دایره فقر خارج شویم؟ 


خلاصه

تعاریف دانشگاهی از فقر تنها برای شناخت آن کافیست و انسان با خواندن آنها هرگز ثروتمند نمی شود.

چیزی که انسان را دگرگون می کند، آگاهی است. آگاهی خود را عموماً از طریق حواس ۵ گانه به ما می رساند و ماندگار می شود، مگر آنکه شخص عامدانه نخواهد که بفهمد. در این بین ، نقش بینایی غیر قابل انکار است . یعنی انسان چیزی که می بیند را باور می کند.

ما برای اولین بار راهی را به شما نشان می دهیم که ذهن خود را ببینید. و اگر مشگلی در ذهن شما باشد با ارایه راهکارهای دقیق، رفع آن را به شما آموزش می دهیم.

فقط کافیست یاد بگیرید نمودار ذهنتان را بکشید و آن را تحلیل کنید. همین!


فقر چیست؟

وقتی در مورد فقر به گوگل سر می زنید بلافاصله با تعاریف دانشگاهی فقر روبرو می شوید. تعاریفی مثل فقر نسبی و مطلق که هر کدام اشاره به کمبودهایی در جهت برآوردن نیازهای فیزولوژیک و رفاهی بشر دارد. احتمالاً شما با خواندن آنها نفس راحتی می کشید و می گویید : خدا رو شکر که من اوضام بد نیست!!

اما جالب است که بدانید هدف غایی این نوع تعلیمات، آرام کردن بخش زیادی از جامعه است. به بیان دیگر شما دقیقاً هدف آن نوشته هستید تا آرام شوید!

در واقع این تعریف که به نظر منطقی و درست می آید، خوانندگان را در یک نقطه ی رضا و تسلیم نگاه می دارد. چون یک امر زشت به زیبایی عادی و منطقی شده است.

اما واقعیت به زبان اعداد بعد از این تعاریف نقش می بندد، آنجا که می نویسد:

٪۸۵ مردم دنیا فقر هستند، که قسمت مهمی از آنها در کشورهای جنگ زده و آسیب دیده هستند!

منبع : برداشتی از ویکی پدیا

به کلمه جنگ و آسیب دقت کنید!

بدیهی است که آسیب را در جنگ کسی میبیند که از آن جان سالم بدر برده و یا آسیب شامل حال کسی می شود که در محیطی دست کم ناآرام زندگی می کند.

بنابراین شخص آسیب دیده، زنده است و می تواند بعد از مدتی به زندگی بازگردد و اگر ملاک زدودن فقر آنطور که می گویند ، کسب و کار باشد، پس شخص آسیب دیده بعد مدتی با راه اندازی یک کسب و کار، دیگر فقیر نیست. در صورتیکه مطالعات عکس این را ثابت می کند!

در واقع فقر عادتی است ذهنی که توسط خود شخص و محیط پیرامونش داعماً در حال تقویت است.


عوامل فقر

  1. محیط
  2. خود شخص

محیط

در کشورهای جنگی و نا آرام و آنهایی که هنوز بر اساس سیاست های جنگی اداره می شوند. ذهن نیمه هوشیار افراد بصورت غریزی در حالت تدافعی قرار می گیرد و بیشتر انرژی و سوخت شخص برای بقا در محیطی خصمانه صرف می گردد.

در این مورد مهاجرت می تواند راهکار مناسبی باشد. حتی مهاجرت های درون مرزی بطور مثال فاصله گرفتن از محیط های جنگی تر به مناطق کمتر جنگی مثل مهاجرت مردم آلمان  در جنگ جهانی دوم  به مناطق دیگر اروپا.

در این حالت با آزادسازی انرژی توسط ذهن نیمه هوشیار ، سوخت بیشتری نصیب ذهن آگاه می شود و هدف های فردی از بقا به سوی کمال حرکت کرده و شخص نیز مدبرانه تر به سمت اهداف مالی پیش می رود.

خود شخص

در این مورد کمی کار پیچیده تر است. ابتدا باید دانست که این شخص حتماً احتیاج به پاکسازی روانی دارد. که باید از طریق روش های صحیح و زیر نظر فردآگاه صورت گیرد. پیشنهاد ما شرکت در مینی دوره رایگان ذهن آگاه است در وبسایت انجمن ثروت ایران است. این دوره شما را قادر می شازد مشکلات ذهنی خود را تشخیص دهید تا برای پاکسازی آمادگی بیشتری پیدا کنید.

اما چه چیز در یک شخص باعث می شود فقیر بماند؟ در صورتیکه هیچ عقل سلیمی فقر را نمی پذیرد!

این ماجرا می تواند عوامل مختلفی از جمله عادت های نادرست، تنبلی و بی حوصلگی، اعتیاد به انواع موادمخدر و الکل و نیز سکس های بی رویه و یا دردهای ناشی از یک تخریب روانی باشد، که هر بار که او به موفقیت می اندیشد این موارد با تولید حقارت او را به نقطه صفر بازمیگرداند.

اما اصلی ترین دلیل : عدم آگاهی است…

اگر این شخص آگاه شود دیگر هرگز نمی تواند مانند گذشته باشد، حتی اگر خودش بخواهد!


چگونه آگاه شویم؟

ما انسان ها با اطلاعاتی که از حواس ۵ گانه دریافت می کنیم ، به آگاهی می رسیم.

در این بین حس بینایی نقش بسیار پر رنگی دارد. اگر شما مشگل ذهن خود را با چشم ببینی و در همان حال راه حلش را نیز دریافت کنی، ضریب بهبودی بطور فزاینده ای افزایش می یابد.

ما در مینی دوره رایگان به شما می آموزیم که چطور با نوشتن سه برگه در زمان α1 و ترسیم نقاط ذهنی, نمودار ذهن خود را تکمیل کنید و سپس در دوره الگوریتم ذهن نسخه ثروت، به شما تکنیک تحلیل نمودار ذهن و کار با قوانین ذهنی را می آموزیم.

در این پروسه علمی شما می توانید مشگل ذهن خود را ببینید و با بکار بستن راهکارهای دقیق در حل آن بکوشید.


کلام آخر

نمودار ذهن و راهکارهای تخصصی آن برای اولین بار در ایران توسط وبسایت انجمن ثروت ایران ارایه شده است، از شما دعوت می کنیم یکبار برای امتحان هم که شده آن را تجربه کنید تا از اثر شفابخش و حیرت انگیز آن بهرمند شوید.

نویسنده: علی الف

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *