ثروت و نکات مهم

نکات ضروری درمورد ثروت

فهرست مطالب: 

 • ثروت چیست؟
 • چگونه بدست می آید؟ 
 • چگونه حفظ می گردد؟ 
 • چطور توسعه می یابد؟

خلاصه:

پس از آنکه با تعریف صحیح ثروت آشنا شدید، بلافاصله با خواندن این مطالب متوجه خواهید شد که برای حفظ و رشد ثروت نیازمند علومی همچون: مارکتینگ(فروش، بازاریابی)، حسابداری(مهارت ثبت و تجزیه و تحلیل حساب ها در سیستم) و مدیریت و رهبری (منابع انسانی) هستید، اما نکته قابل توجه اینکه: این علوم را نباید برخلاف رسم معمول در سیستم آموزشی و در قالب دانشگاه یاد گرفت، بلکه آنها را باید کف بازار بیاموزید، تا کارساز شود.

بنابراین ما در این نوشته سعی داریم در کمترین زمان ممکن به سوالات فوق پاسخ دهیم و به ارایه راهکار بپردازیم، تا قدمی در جهت رشد وضعیت مالی شما و در مقیاسی بزرگتر کل جامعه برداریم.


ثروت چیست؟

ابتدا باید دانست ثروت با پول، درآمد و دارایی فرق می کند. تمامی اینها اجزای ثروت هستند. مانند رابطه میوه و برگ و ریشه که همگی اجزای درخت میوه هستند.

در واقع ثروت میزانی از این اجزاست که طبقه اجتماعی شما را تعیین می کند.

برای تعیین طبقه اجتماعی خود فقط کافیست به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • اگر تمام ورودی های درآمدی شما قطع گردد، آیا می توانید با آنچه دارید دست کم ۱۰ سال با همان کیفیت زندگی کنید؟
 • آیا مالک خانه خود هستید؟
 • آیا خانه شما در مناطق متوسط و روبه بالای شهر ومنطقه سکونت شماست؟ 
 • آیا مالک خودرو فول زیر ۵ سال ساخت هستید؟
 • آیا شغلی دارید که به آن افتخار کنید؟ 
 • آیا درآمد متوسط شما از این شغل ماهانه چیزی حدود ۴ تا ۵ هزار دلار است؟ 
 • آیا مهارت شما نیاز اورژانسی مخاطبین را برطرف می کند؟ 

اینها سوالات هسته ای طبقه اجتماعی شماست. اگر حتی به یک کدام از اینها پاسخ منفی دهید ، شما در طبقه ثروتمندان جایی ندارید، هر چند اگر فقیر نباشید.

نکته: به کسانی که در طبقه ثروتمندان نیستند ، اما در عین حال فقیر هم نمی باشند، طبقه متوسط گفته می شود.

نکته : طبقه متوسط بیشترین آسیب اجتماعی را قبول می کند، چون ترس از دست دادن همواره با اوست.

مهم: اگر به بیش از ۳ مورد پاسخ منفی یا مبهم دادید، همین حالا باید تغییر کنید و از منطقه خطر خارج شوید.


 ثروت چگونه بوجود می آید؟

بدیهی است که برای به عمل آمدن یک میوه مانند سیب باید تمامی اجزای آن مانند: برگ ، ساقه و ریشه سالم باشند. که همگی اینها مستلزم نگهداری صحیح است، البته با فرض اینکه این درخت در جای مناسبی کاشته شده است ، که این یکی از اساسی ترین موضوعات است. یعنی اجزای ثروت ( پول، درآمد، دارایی) همگی باید ذهن درست اتفاق بیافتد. بنابراین ذهن در مقوله ثروت حکم بستر را دارد.

باید ذهن ذهن طوری تربیت شود که بطور افزایشی اجزا را با تناسب درست رشد دهد و نیز در تهدیدها و فرصت ها خود را نبازد و همچنان مدیریت امور را در دست  نگه دارد.

برای این منظور ابتدا قبل از پرورش، ذهن نیازمند پاکسازی است، پاک شدن از کلیشه های نادرست، علوم ناقص و بدی هایی که در طول زمان بر آن عارض شده است. شما باید قبل از هر چیز مهارت پاکسازی را فرا بگیرید، ما در این مورد در انتها به شما راهکار هایی را ارایه می دهیم.


ثروت چگونه حفظ می گردد؟

بلافاصله بعد از یادگیری جمع آوری ثروت از طریق قوانین ذهن که ما آنرا در الگوریتم ذهن نسخه ثروت در همین سایت ارایه کرده ایم شما باید قادر باشید آن را حفظ کنید و الا همه چیز به نقطه صفر باز می گردد.

برای این منظور شما باید برای گرفتن پول دست اول، درآمد سرشار و دارایی های باکیفیت، مهارت هایی نظیر: مارکتینگ ( فروش و بازار یابی) ، فراگیری زبان تجارت یعنی حسابداری از طریق سیستم ، رهبری افراد را بیاموزید.

نگران نباشید همگی اینها را بدون گذراندن واحد های درسی میتوانید فرا بگیرید، فقط به خود زمان بدهید و متعهد باشید.

بطور مثال باید یاد بگیرید پول چطور کار می کند. یعنی چگونه خلق می شود و در مسیری که بدست شما می رسد چگونه  از بین می رود مانند آب جوبی که در انتها در زمین فرو می رود. پس شما باید برای گرفتن پول دست اول در ابتدای جوب باشید!

بنابراین اولین درس قرار گرفتن جای مناسب است .

اگر آخرین نفری هستید که کالا و خدمات را بدست مصرف کننده می رساند بیشترین استهلاک و کمترین بهره را می برید.

وقتی شما پول باکیفیت دریافت می کنید، این پول مانند آبی زلال درخت ثروت شما را آبیاری می کند و باعث طراوت و شادابی باغ زندگیتان می شود.


ثروت چگونه توسعه می یابد؟

ثروت از طریق سرمایه گذاری توسعه پیدا می کند، باید این نکته را به یاد داشته باشید که پول دست اول  را صرف دارایی با کیفیت کنید.

دارایی ها می توانند واقی باشند مانند: زمین و ساختمان و ماشین و … و یا مالی باشند نظیر : پول نقد،سهام، کریپتو و … و یا همچنین انسانی باشند، مانند نیروی کاریی که نزد شما کار می کند.

بنابراین نهایت دقت را در کیفیت دارایی داشته باشید تا روند توسعه سریع تر شود . بطور مثال برای پرداخت دستمزد کمتر سراغ نیروی کار غیرماهر نروید و یا ماشین فرسوده نخرید چرا که این کارها در دراز مدت شما را نابود می کند.


و اما….

درخت ثروتتان را در کدام زمین کاشته اید؟ آیا در شوره زار و یا زمین حاصلخیز؟! آیا قبل از اینکه فکر کنید چطور پول در بیاورید ذهنتان را شخم زده اید؟

اگر به مثال درخت سیب برگردید و تمامی مرافبت ها را اعم از آبیاری ، سم پاشی، هرس و غیره را در زمین نامناسب لحاظ کنید، امکان ندارد درخت شما در سنگ لاخ رشد کند.

یک کشاورز عاقل ابتدا در انتخاب زمین دقت می کند و سپس موارد دیگر را رعایت می کند.

این زمین ذهن شماست… اگر ذهن شما حاصلخیز نباشد، درخت ثروت شما هرگز ببار نمی نشیند و شما تمام عمر خود را بیهوده صرف آبیاری درختی کرده اید که ریشه هایش در هواست!

برای جلوگیری از این خسران و زیان آشکار شما باید با نحوه کارکرد ذهن و قوانین آن آشنا شوید.

راهکار:

برای این مهم ما در نسخه ای ۵ قانون مهم را برایتان پیچیده ایم که می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

فقط کافیست در همین وبسایت دوره الگوریتم ذهن نسخه ثروت را تهیه کرده و قوانین آن را اجرا کنید.

اگر مو به مو به آنچه گفته شده است عمل کنید و در این راه جدی و بی پروا باشید، شما دوباره متولد خواهید شد.

این تغییر در مدت زمان بسیار کم (معمولاً زیر ۲ ماه) رخ می دهد و ذهن شما بطور عجیبی فرصت ها را شناسایی کرده و از آنها پول دست اول می گیرد و صرف دارایی با کیفیت می کند. فقط کافیست ذهن تشخیص دهد در موقعیت دوستی قرار دارد و دست از دشمنی با خود بردارد.


کلام آخر

ما مدام در معرض آسیب های اجتماعی قرار داریم و این آسیب ها مستقیم روی ذهنمان تاثیر می گذارد. اینها مانند خراشی بر روی یک دیوار مدام در حال زیاد شدنن. با افزایش آنها ما علاقه مند می شویم که خود را تخریب کنیم و گناه آنرا به گردن دیگران بیاندازیم ، این کار را تا جایی ادامه می دهیم که فعالیت های ضروری ما همگی مختل می شوند. بطور مثال ما توانایی درک دیگران را از دست می دهیم و به همین تناسب قابلیت امرار و معاش از دستمان می رود، فقیر می شویم و به جای آنکه برای خود کاری بکنیم بحال خود افسوس می خوریم و بدنبال ترحم می گردیم هر چند که این عمل را برای حفظ اندک آبروی مانده، انکار می کنیم.

در این نقطه ما سقوط کرده ایم و اگر کسی،جایی، و یا نوشته ای دست او را نگیرد، او برای همیشه تمام می شود!

ای دوست، به خواندن اکتفا نکن،  تردیدت را کنار بگذار و تغییر کن.

نویسنده : علی الف

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *